همه خودروهای زرهی سران شوروی و روسیه +تصاویر

همه خودروهای زرهی سران شوروی و روسیه +تصاویر

استالین

ژوزف استالین به خودروهای بزرگ و مجلل آمریکایی “پاکارد” (Packard) علاقمندی شدیدی نشان می داد. پیشوای حکومت شوروی خیلی دوست داشت که در رفت و آمدهایش به ویلای خارج شهر از این خودروها استفاده کند.

در سال ۱۹۳۶ اولین محموله متشکل از چهار دستگاه “زیس۱۰۱”، لیموزین جدید ساخت شوروی ساخته شد. اولین خودرور از این نوع را به استالین هدیه دادند. رهبر شوروی نسبت به این هدیه بی اعتنایی نشان داد چون خودروی “پیکارد تولو” وی بزرگترین و از لحاظ فنی کامل تر و پیشرفته تر بود.

علاوه بر این موتوراین خودرو با قدرت ۹۰ قوه اسبی پس از زرهی شدن آن ازعهده رفت و آمد های استالین بر نمی آمد. پیشوای شوروی آنرا در اختیار سوتلانا، دخترش گذاشت اما دیرتر خودش نیز سوار “زیس۱۱۵”، مدل جدید لیموزین شوروی شد.

در سال ۱۹۴۸ شرکت خودروسازی “آلفا رومئو” به مناسبت روز تولد استالین خودروی مدرن دارای مارک ۶С۲۵۰۰ را به وی هدیه داد اما این خودروی مجلل ساخت میلان ایتالیا نتوانست جای زیس، خودروی مطمئن ساخت شوروی را بگیرد.

خروشچف

با به قدرت رسیدن نیکیتا خروشچف همه خودروهای زرهی ناپدید شدند. وی معاشرت با مردم را دوست داشت و به این دلیل خودروی کروکی را ترجیح می داد. پس از کنگره سرنوشت ساز ۲۰ ـ ام حزب کمونیست شوروی، کارخانه زیس (کارخانه خودروسازی استالین) به کارخانه زیل (کارخانه خودروسازی لیخاچف) تبدیل شد و خروشچف سوار خودروی جدید “زیل ۱۱۱” شد.

برای استقبال از مهمانان عالی رتبه از خودروی روباز “زیل ۱۱۱ ب” استفاده می شد. این خودرو در سال ۱۹۶۱ یوری گاگارین را به کاخ کرملین برد.

نیکیتا خروشچف در زمان رهبری خود بیشتر از خودروهای ساخت شوروی استفاده می کرد. وی خودرو را دوست داشت و تقریبا پس از هر سفر خارجی خودروهای جدیدی را با خود می آورد.

این خودروها را اغلب به وی هدیه می دادند اما گاهی خودش خودروهایی را که از آنها خوشش می آمد،خریداری می کرد. مارشال تیتو، هنگام سفر خروشچف به یوگسلاوی خودروی کروکی “خورخ ـ ۹۵۱ آ” را به وی هدیه داد.

خروشچف در بهار ۱۹۵۹ خودروی قرمز رنگ “کادیلاک فلیت وود ۷۵” را از آمریکا با خود آورد که سالن آن با مخمل روکاری شده و دارای دستگاه تهویه مطبوع بود.

برژنف

لئونید برژنف یگانه رهبر شوروی در قرن بیستم میلادی بود که خودروها را دوست داشت، از آنها سر در می آورد و به آنها ارج می نهاد. رهبری حزب کمونیست ایتالیا در سال ۱۹۶۸ خودروی چهاردره Maserati Quattroporte ، دارای موتور V8 با قدرت ۲۹۰ قوه اسبی را به مسکو آورد که سرعت آن ۲۳۰ کیلومتر در ساعت بود.

در عین حال برژنف صاحب خودروی “مرسدس ۲۸۰” آلبالویی قهوه ای رنگ شد که در ماه مارس ۱۹۶۸ به مسکو رسانده شده بود.

گورباچف و یلتسین

میخائیل گارباچف و بوریس یلتسین در رفت وآمد های خود از خودروی زرهی “زیل ۴۱۰۵۲” ساخت ۱۹۸۸ استفاده می کردند. در اتحاد شوروی سابق ۲۲ دستگاه از این خودروها ساخته شد که ۱۰ دستگاه از آنها باقی مانده است. حدکثر سرعت آنها ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است و می توان طی ۱۳ ثانیه سرعت آنها را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رساند. وزن آنها ۵٫۵ تن است.

یلتسین با خودروی زرهی “مرسدس۶۰۰” رفت و آمد می کرد که تا سال ۱۹۹۵ اولین خودروی از این مدل محسوب می شد. در این خود رو از همه جدید ترین دستاوردهای فنی آن زمان استفاده شده بود.

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *