حکاکی های شگفت انگیز روی چوب از هنرمند روسی- تصاویر

حکاکی های شگفت انگیز روی چوب از هنرمند روسی- تصاویر

Kronid Gogolev استاد حجاری است که اخیرا با الهام گرفتن از زندگی معمول در روسیه ی شمالی کنده کاری زیبایی انجام داده است.
هنرمند روز ما، کرونید گوژولیو هنرمند حکاک روی چوب است مردی که کارهای هنری اش بسیار الهامی و نمادین هستند. از ابزارهای ساده ای اسفاده می کند و می تواند بروی قطعات سخت چوب، شمایی کوچک از زندگی سنتی در روستاهای شمال روسیه را با همان زیبایی و سادگی به تصویر بکشد.

هر کدام از کارهای هنری او زیبایی و خصوصیات خاص خود را دارد. اما همه ی آنها به یک شکل توجه بیننده را به خود جلب می کند و زندگی واقعی را در این بخش از روسیه نشان می دهد.
کرونید در سال ۱۹۲۶ در استان نووگورود روسیه به دنیا آمد. پدرش یک کشیک بازنشسته بود و اسم غیر معمول کرونید را برای او برگزید. معنی کرونید به روسی «زئوس» است و می توان گفت کرونید هم به شکلی خدای حجاری روی چوب محسوب می شود. شانزده سالگی او با جنگ جهانی دوم مصادف بود و او به آزادی خواهان منطقه ی لنین گراد، استونی و لهستان پیوست.

به سال ۱۹۵۳ کرونید به حوزه ی هنری در لنین گراد وارد شد و به مدرسه ی گرافیک پداگوژیکی رفت و پس از فارغ التحصیلی به شهر سورتاوال در کرالیا نقل مکان نمود. در سال ۱۹۸۴ در پی برگزاری دو نمایشگاه در مسکو به شهرت رسید و یک سال بعد عضو اتحادیه هنرمندان USSRR گردید و پس از آن توانست آثارش را در روسیه و خارج از این کشور به نمایش در بیاورد. از کارهای مشهور او می توان به چهره ی ولادیمیر پوتین، بوریس یلتسین یا پاتریک آلکسی دوم اشاره کرد.

,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *