رکورد ایران در فرستادن توریست به روسیه

رکورد ایران در فرستادن توریست به روسیه
رکورد ایران در فرستادن توریست به روسیه

رکورد ایران در فرستادن توریست به روسیه

در سال میلادی که گذشت ، ایران توانست نام خود رادر ۲۰ کشور برتر توریست فرست به مقصد کشور روسیه قرار دهد ، انتظار میرود که ایران بتواند در این رتبه گردشگری ، رکورد جدیدی را در سال جاری از آن خود کند . اوضاع امنیتی کشوری چون ترکیه نا به سامان است ، به نظر مرسد سفر به روسیه گزینه ی جایگزین مناسی برای گردشگران باشد و فروش تورهای روسیه درصد بیشتری از فروش تورهای گردشگری را به خود اختصاص دهند.

لوان جگریان، سفیر روسیه در ایران این خبر را در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی روسیه اعلام کرد و افزود: «سال گذشته، دفتر دیپلماتیک روسیه در ایران ۳۵ هزار ویزا برای شهروندان ایرانی صادر کرد که بیشتر آنان گردشگر بودند.» وی ادامه داد: «این نخستین بار است که ایران در میان ۲۰ کشور برتر سفر کننده به روسیه قرار می‌گیرد.»

این دیپلمات روسی همچنین به پروازهای چارتری خطوط هوایی ایران به مسکو، سن‌پترزبورگ و سوچی اشاره کرد و گفت در پایان ماه ژوئیه پروازهای معمولی از تهران به آستاراخان راه‌اندازی شده است. جگریان خاطرنشان کرد: «تمام این موارد اکنون به ما اجازه می‌دهد تا در پایان سال منتظر شکستن رکورد تعداد گردشگران ورودی از ایران به روسیه باشیم.» سفیر روسیه در مورد بازدید گردشگران روس از ایران نیز بیان کرد: «من شخصا توصیه می‌کنم از شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و یزد که به خوبی نشان‌دهنده آثار تاریخی تمدن ایران باستان هستند بازدید شود. در کنار این، توریسم اسکی در ایران میان شهروندان روس هر چه بیشتر محبوب‌ می‌شود.»

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *